Additional Info

  • Nazwa: Fabryka Inżynierów XIXw
  • Data realizacji: 2012
  • Adres: ul. Stefanowskiego, Łódź
  • Typ prac: Uzupełnienia
  • Kategorie: budynki-publiczne, zabytki

Opis realizacji:

Fabryka Inżynierów XXI to nowoczesny ośrodek dydaktyczny Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej, który powstał na terenach dawnej, ceglanej fabryki bawełnianej Szai Rosenblatta. W zrewitalizowanych wnętrzach, dawnych i rzadko już spotykanych hal szedowych, powstały nowoczesne sale wykładowe. Do prac konserwatorskich, uzupełnień murów, oraz rekonstrukcji użyto cegły wypalonej w piecu naszej cegielni.

Udostępnij

{JFBCFan height=30 width=200 colorscheme=light href=http://facebook.com/cegielniadabrowka show_faces=false stream=false header=false show_border=false force_wall=false}
{JFBCShareDialog link_text=Share}
{SCGooglePlusOne href=http://www.cegielniadabrowka.pl annotation=inline size=standard}
tradycyjna technologia

Produkcją wyrobów ceglanych zajmujemy się od 1888 roku, nasze ceglane produkty wypalamy tradycyjnym ponad 100 letnim piecu. Nasze wyroby to piękny, stary jak świat materiał na domy i do domów.

Stylowo i Modnie

Najnowsze wnętrzarskie trendy to cegła w mieszkaniu. Coraz częściej eksponujemy "gołe" ceglane ściany, nie tylko przy rustykalnych aranżacjach wnetrz ale i w nowoczesnych domach, loftach i apartamentach. Cegła sprawdzi się w kuchni, sypialni, salonie i łazience - jest uniwersalna.

Natura i ekologia

Wszystkie nasze produkty ceramiczne wykonane są z naturalnych surowców, dzięki czemu są materiałem ekologicznym i bezpiecznym dla zdrowia.

{JFBCComments}