Historia cegielni

Historia cegielni sięga 1888 roku, kiedy to Jakub Zawadzki uruchomił piec kręgowy do wyrobu cegieł. Od samego początku w produkcję zaangażowana była cała rodzina a wiedza i doświadczenie przekazywane z pokolenia na pokolenie. Po mimo upływu lat, w naszej cegielni wypalamy cegły w tradycyjnym, opalanym węglem, ponad 100 letnim piecu kręgowym Hoffmana. W piecu tego typu proces wypalania cegły trwa "na okrągło", a w jego wnętrzu trwa całodobowy wyścig z ogniem. Piec podzielony jest bowiem na 18 komór i podczas gdy w jednej części trwa proces wypalania w innej...

Oferta cegielni

Obecnie w ofercie Cegielni Dąbrówka znajdują się cegły elewacyjne, cegły ręcznie formowane, ceglane płytki ścienne oraz podłogowe. Produkujemy także ręcznie formowane kształtki ceglane, które wraz z cegłami, tworzą spójne systemy wykorzystywane do ozdoby budynków, elewacji oraz elementów małej architektury. Nasze wyroby posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty, spełniają wszystkie normy, zostały docenione przez architektów, konserwatorów zabytków, firmy budowlane oraz indywidualnych odbiorców z Polski i zagranicy.

Prace przy wyrobisku gliny w Cegielni Zawadzki

Cegły postarzane, stylizowane, ręcznie formowane

Od lat specjalizujemy się w produkcji, stylizowanych i naturalnie postarzanych cegieł, używanych do renowacji i rekonstrukcji zabytków. Nasze cegły użyte zostały do rewitalizacji wielu zabytkowych budowli m.in. zamek w Malborku, fabryka Izraela Poznańskiego w Łodzi (obecnie hotel Andel's - Manufaktura). Zaletą tych cegieł jest naturalny, stary wygląd, który jesteśmy w stanie dopasować do wybranego obiektu.

Kształtki ręcznie formowane

Ceramiczne kształtki to niezbędny element dekoracyjny każdej ceglanej elewacji. W Cegielni Dąbrówka kształtki produkujemy ręcznie, na podstawie dostarczonego przez Państwa wzoru lub rysunku, dydponujemy także szeroką gamą gotowych kształtek. Wykonujemy kształtki w różnych odcieniach, angobowane lub szkliwione.

Płytki ceglane, ścienne i podłogowe

W ofercie cegielni znajdziecie Państwo, obecnie bardzo modne, stylowe, płytki ceglane, służące do dekoracji ścian, sufitów, podłóg jak również elewacji budynków. Dzięki takim, ceramicznym płytkom w łatwy i tani sposób osiągniesz efekt ceglanej ściany, nawet w małym mieszkaniu. Płyki ceglane wykonujemy z naturalnych surowców i wypalmy w tradycyjnym piecu Hoffmana, dzięki czemu płytki są trwałe, ekologiczne, tanie, mają niepowtarzalny wygląd i świetnie imitują ceglaną ścianę.

Prace przy wyrobisku gliny w Cegielni Zawadzki

Mączka Ceglana

Cegielnia Dąbrówka - Zbigniew Zawadzki to polski producent gotowych mieszanek kortowych wykorzystywanych do budowy kortów, bieżni i boisk. Produkowana przez nas mączka ceglana trafia do wielu klubów sportowych w Polsce i zagranicą, to znakomite podłoże zapewniające sportowcom bezpieczeństwo, dzięki naturalnie występującej amortyzacji oraz poślizgowi, które zmniejszają ryzyko wystąpienia kontuzji. Szczególnym uznaniem, mączka ceglana cieszy się na kortach tenisa ziemnego. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie wyprodukować mieszanki ceglane o różnych granulacjach i różnym składzie.

Glinka

Dużym powodzeniem cieszy się również glinka, stosowana w ogrodnictwie, sadownictwie, alejach prakowych oraz w budownictwie ekeologicznym. Glinka to znakomity, naturalny i trwały materiał używany do budowy obecnie bardzo modnych i zdrowych domów ze słomy, które cieszą się coraz większą popularnością i uznaniem.

Gryt dla hodowców gołębi

W naszej cegielni zakupisz naturalny, niebarwiony, pozbawiony konserwantów, substancji zapachowych oraz dodatków chemicznych gryt dla gołębi. Produkt ofrujemy w następujących granulacjach: od 1,5 mm do 4 mm oraz od 1,5 mm do 2 mm.

Lokalizacja i transport

Cegielnia Dąbrówka to polska cegielnia położona jest w samym centrum kraju, na skrzyżowaniu dwóch autostrad A1 i A2, łączących północ i południe kraju, ma to istotny wpływ na obniżenie kosztów i czasu transportu. Dysponujemy własną flotą samochodów, wyposażonych HDS, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostarczyć i rozładować nasze produkty na terenie całej Polski.

Ekologia i środowisko

W naszych działaniach wdrażamy zasady poszanowania środowiska naturalnego, sukcesywne przywracając tereny powyrobiskowe do ponownego użytkowania, przykładem jest rekultywacja terenów po kopalnii gliny Dąbrówka Strumiany I i Dąbrówka Strumiany II.

Jakość i satysfakcja

Nie zapominając o modernizacji naszej cegielni, cały czas monitorujemy i ulepszamy proces produkcji dostosowując go do potrzeb klientów. Naszym priorytetem jest jakość produkowanych przez nas wyrobów ceglanych oraz satysfakcja naszych odbiorców.